Stævner jeg måske vil deltage i:
Dag/Dato | Sted | Distance | Tilmelding | Andet | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Søndag d. 24-01 | Tisvilde Hegn | 80 minutter + omg. færdig | Vinter Cup 3. Afdeling
|
Lørdag d. 21-02 | Lille Hareskov | 80 minutter + omg. færdig | Vinter Cup 4. Afdeling
|
Lørdag d. 06-03 | Middelfart | 2 km | Fynske Mesterskaber i Ergometerroning
|
Søndag d. 07-03 | Store Dyrehave, Hillerød | 80 minutter + omg. | Vinter Cup 5. Afdeling
|
Søndag d. 21-03 | Fredericia | 3 - 10 - 3 ? | DM Cross Duathlon
|
Søndag d. 18-04 | Køge | 2/12/2 | Køge forårsduathlon
|
Onsdag d. 21-04 | Teglstrup Hegn i Helsingør | 80 minutter + omg. | Dust Cup 1. Afdeling
|
Lørdag d. 24-04 | Ganløse | 10 - 20 - 30 | Enkeltstart
|
Søndag d. 25-04 | Fløng | 5/20/0,5 | IRT-en omvendt triathlon
|
Søndag d. 02-05 | Blovstrød | 5/24/2,5 | Blovstrød duathlon
|
Søndag d. 05-05 | Holte Mountainbike Klub | 80 minutter + omg. | Dust Cup 2. Afdeling
|
Onsdag d. 19-05 | Tisvilde Hegn | 80 minutter + omg. | Dust Cup 3. Afdeling
|
Søndag d. 06-06 | Ganløse | 750/22/5 | DM Sprint Triathlon
|
Søndag d. 13-06 | Sorø | 375/18/4,2 | Sorø Triathlon
|
Onsdag d. 16-06 | RMK præsenterer | 80 minutter + omg. | Dust Cup 4. Afdeling
|
Søndag d. 27-06 | Guldborgsund, Nykøbing | 1,5/40/10 | DM Ol distance
|
Søndag d. 04-07 | Næstved | 1,5/40/10 | Kanaltriathlon
|
Søndag d. 18-07 | Istanbul | 6,5 | Bosphorus Swimming - from Asia to Europe
|
Onsdag d. 11-08 | Allerød Orienterings klub præsenterer | 80 minutter + omg. | Dust Cup 5. Afdeling
|
Søndag d. 15-08 | København | 3,8/180/42 | Som official
|
Søndag d. 22-08 | Hillerød | 500/38/10 | Hillerød Triathlon
|
Onsdag d. 25-08 | Cyclomania præsenterer | 80 minutter + omg. | Dust Cup 6. Afdeling
|
Lørdag d. 28-08 | København | 1500/30/10 | Christiansborg Rundt
|
Søndag d. 29-08 | Buresø | 600/12/5 | PythonPro OffRoad Triathlon
|
Søndag d. 05-09 | Blovstrød | 400/25/5 | Blovstrød Triathlon
|
Lørdag d. 11-09 | Budapest | 750/20/5 | VM Sprint Triathlon
|
Onsdag d. 18-09 | DMK præsenterer | 80 minutter + omg. | Dust Cup 7. Afdeling - finale
| |